(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 auta osobowe (Nr 3705661)

3 auta osobowe

Marka i model:

Nissan

Waga w kg (łączna):

3300

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1226.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.