(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 bicycles (Nr 5885874)

3 bicycles

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 918.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Kerry, Killarney

3 lip 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub zakupić właściwy karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto osadzić w odrębnych, małych pudełkach czy też osłonić wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw ochraniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.