(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 cajas de madera con obras de arte (cuadros en estructuras de PVC) (Nr 4924578)

3 cajas de madera con obras de arte (cuadros en estructuras de PVC)

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.80

Waga w kg (łączna):

30.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Cajas de madera resistentes con obras de arte dentro.

Opakowanie ładunku:

Cajas de madera.

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1971.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

27 wrz 2019


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa tematem, któremu powinno się przeznaczyć sporo zainteresowania, ze względu na fakt, że są to zwykle przedmioty o niemałej wartości, czy to pieniężnej, czy uczuciowej.

            Aby zlecić tego rodzaju transport w portalu Clicktrans, zaznacz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy pewność, że paczka zostanie zauważona przez firmę transportową. Jeśli chcesz, aby firma transportowa zapakowała obraz lub figurę, umieść taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz także uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Jeżeli możesz sam spakować obraz do przewozu, pamiętaj o kilku istotnych zaleceniach. Folia bąbelkowa będzie w sam raz do zabezpieczania powierzchni przed zadrapaniami. Jeśli zawijasz nią obraz, folia stretch nie powinna przylegać do farby, dobrze jest przedtem zawinąć malunek w inną, delikatniejszą powłokę, przykładowo w prześcieradło. Jeżeli chcesz przewieźć dzieło w pudełku czy skrzyni, koniecznie wypełnij puste miejsca między obrazem a przegrodami kartonu. Świetnym pomysłem jest do tego zastosować specjalne styropiany lub syntetyczne wypełniacze, często sprawdzą się również, pomięte fragmenty papieru, np. czasopism. Kluczowe jest, aby pudło było raptem niewiele większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć przesuwania się w środku paczki.

            Cena przewozu dzieła sztuki może być zaskakująco niewysoka. Zrealizowany w portalu Clicktrans przewóz sporego malowidła na trasie Kraków – Warszawa odbył się za tylko 100 złotych.