(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 18:26

3 coches

(Nr 2342780)

Marka i model:

2 seat León i un golf

Waga w kg (łączna):

3500.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Dystans: 1338.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bruksela, Belgia

5 lut 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

8 lut 2018