(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 23:06

3 Gsy, gs 1200 gs 800 i gs 1150

(Nr 2403040)
3 Gsy, gs 1200 gs 800 i gs 1150

Marka i model:

Bmw gs 1200 800 1150

Waga w kg (łączna):

750.00

Budżet zlecenia [zł]:

5000

Dystans: 2570.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Od 22 mar 2018 do 1 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Od 1 kwi 2018 do 15 kwi 2018