(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 okna (Nr 5479746)

3 okna

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

0.2

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 94.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Bytów

25 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

25 lis 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy szklanych, kruchych lub niewytrzymałych przydałoby się zawczasu rozważyć możliwość zabezpieczenia paczki – w takiej kwestii nie wystarczy zwyczajny karton. Niezajętą przestrzeń paczki warto wypełnić gąbczastymi elementami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz najlepiej zawinąć w folię stretch – wyjątkowo swoje zainteresowanie należy poświęcić rzeczom szklanym i dodatkowo należy wypełnić niezajęte miejsca w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia szkła folią, decydujące jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

Kiedy przewozimy wielkie szklane elementy takie jak: lustra, to wypadałoby osłonić je zarówno przed rozbiciem jak również przed popękaniem. Szklany element zawijamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie oraz drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z takim samym napisem.

Nieduże ze szkła elementy takie jak szklanki, lampki warto osłonić niepotrzebnymi gazetami lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudle w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Tak samo owijamy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, przykładowo żyrandole czy telewizory, można użyć dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, jak np. ubrania oraz szmatki.

Koszt transportu przedmiotów łatwo tłukących się uzależniony jest od ciężaru, wielkości, trasy oraz daty przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, jeśli wymagamy zastosowania profesjonalnych materiałów ochraniających (jeżeli życzymy sobie, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt niecałe 140 zł. Za transport lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 PLN.