(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 rowery (Nr 4745544)

3 rowery

Waga w kg (łączna):

43.00

Dystans: 400.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

22 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Władysławowo

13 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić stosowny karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu , należy zdemontować i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle należy osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów osłaniających rower.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.