(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 rowery (Nr 5525058)

3 rowery

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2984.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 11 lut 2020 do 18 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła albo kupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto umieścić w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.