(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 rowery (w tym jeden dziecięcy) (Nr 7858927)

3 rowery (w tym jeden dziecięcy)
Waga
Sztuk
3 rowery (w tym jeden dziecięcy)
Długość
200 cm
35 kg
1
Łączna waga:
35 kg
Dystans
271 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 1839009

Cena: 220 zł brutto

Nadanie: Od 16 lip 2021 do 17 lip 2021
Dostawa: Od 17 lip 2021 do 19 lip 2021

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Augustów

Od 16 lip 2021 do 17 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 17 lip 2021 do 19 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.