(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 skrzyni (Nr 5235258)

3 skrzyni

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1500.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 707.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Kaliningradzki, Kaliningrad

Od 29 lis 2019 do 8 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia drobny ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej przestrzeni, wtedy użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga jest większy niż 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka i furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Należy również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, wypada opisać ładunek. Istotna bywa również informacja w kwestii usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy na przykład załadunek oraz rozładunek. Znaczącą daną może być także czas zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.