(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 X BMW 3 series (Nr 6072857)

3 X BMW 3 series

Marka i model:

Bmw 3

Waga w kg (łączna):

4000

Liczba sztuk:

3

Dystans: 3739.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Ceuta, Ceuta

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Hrubieszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.