(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2017-05-30 09:41

30

(Nr 1818366)
30

Długość [m]:

50

Szerokość [m]:

35

Wysokość [m]:

35

Waga w kg:

25.00

Typ usługi:

Kompleksowa usługa: transport, załadunek i rozładunek

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 881.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport niepełną ciężarówką

    Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przewiezienia niewielki towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z dużej powierzchni, wówczas wzięcie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest stosowne. 

    Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których waga przekracza 3,5 tony oraz inne pojazdy spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dopasowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

    W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotnetego ładunku parametry – waga i wielkość. Trzeba również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, trzeba opisać pakunek. Istotna bywa również informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Kluczowy może być także termin wykonania transportu.

    Ładunki transportowane w zakresie LTL to z reguły palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

    W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy, aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.


Adres i termin nadania

Walencja, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lizbona, Portugalia

Termin elastyczny