30 bicicletas (Nr 5278462)

30 bicicletas

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 1238.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Proveysieux

12 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki jednoślad warto zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła bądź nabyć pasujący karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto osadzić w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby albo przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów ochraniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.