(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

30 kartonów po 15kg (50x50x50) (Nr 6708534)

30 kartonów po 15kg (50x50x50)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 174.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rydułtowy

16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Kłodzko

16 paź 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przetransportowania mniejszy towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania całej powierzchni, wówczas użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga przewyższa 3,5 t. oraz inne samochody spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka lub furgon. Wariant samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, należy opisać opakowanie. Istotna jest także informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Istotny jest także czas zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to często paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.