(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

30 paczek paneli podłogowych (Nr 4280265)

Długość [m]:

1.31

Szerokość [m]:

0.52

Wysokość [m]:

0.78

Waga w kg (łączna):

420

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Ładunkiem jest 30 paczek paneli. Każda paczka zapakowana przez sklep w karton i folię.

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1050.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rybnik

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Groningen, Groningen

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy dysponujemy do przewiezienia drobny towar, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej płaszczyzny, wtedy wzięcie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się auta, których ciężar przewyższa 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – waga i wymiary. Należy także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, wypada opisać paczkę. Kluczowa bywa również informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem jest także czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.