(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

30 rowerów (Nr 4575729)

30 rowerów

Waga w kg (łączna):

200.00

Dystans: 154.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Człuchów

15 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu lub zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.