(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

32 (Nr 4895146)

32

Długość [m]:

1.02

Szerokość [m]:

1.02

Wysokość [m]:

1.15

Waga w kg (łączna):

3696.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Wooden pallets, can stackable

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 250.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Feltham

4 paź 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Derbyshire, Chesterfield

4 paź 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia nieduży ładunek, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania dużej płaszczyzny, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga jest większy niż 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki powinien być przystosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – ciężar i wielkość. Trzeba również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać pakunek. Istotna bywa także informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją jest także czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to często palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.