(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

35 M3 WORKOW GRANULATU STYROPIANOWEGO (Nr 7221447)

Długość [m]:

2.20

Szerokość [m]:

0.80

Wysokość [m]:

0.1

Waga w kg (łączna):

30

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

worki z kulkami styropianu 35 SZTUK daty mogą ulec zmianie

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 180.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Radomsko

Od 14 sty 2021 do 18 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Strumień

Od 14 sty 2021 do 18 sty 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przewiezienia drobny ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania dużej płaszczyzny, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest trafne. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których waga jest większy niż 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające wymogi ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka oraz furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Warto także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, powinno się opisać opakowanie. Kluczowa bywa także informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być również czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.