(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3x TOYOTA (Nr 6054307)

3x TOYOTA

Marka i model:

TOYOTA Yaris, TOYOTA Auris, TOYOTA RAV 4

Waga w kg (łączna):

3900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 343.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Kobiór

29 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sieraków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.