4 (Nr 6238509)

4

Waga w kg (łączna):

70

Dystans: 703.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Radziszów K Skawiny

14 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Przewłoka

28 sie 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania czy też zakupić właściwy karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie surowców zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.