(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4.5m RIB (Nr 5878170)

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1.75

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [€]:

750

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2119.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Christchurch

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, San José

Termin elastyczny


Transport skuteru wodnego

Przewóz skuterów wodnych nie należy do najłatwiejszych. Kłopotem w przewozie skutera są jego wymiary, przykładowo: długość, która przekracza 3 metry, szerokość i wysokość, które także przewyższają jeden m. Waga skutera wodnego potrafi wahać się między 100 a 400 kilogramów. Przy okazji, warto pamiętać, że skuter bywa wartościowym sprzętem. Aby przetransportować skuter wodny przydałoby się mieć przyczepkę, busa albo ciężarówkę. Podczas transportu skutera przydałoby się bardzo dokładnie go zabezpieczyć tak, aby nie zarysował się w trakcie przewozu.

Niezależnie od odmiany samochodu, jaki będzie transportować skuter wodny należy posiadać taśmy trzymające, jakie unieruchomią go w trakcie przewozu. Ze względu na fakt, że skuter wodny jest ciężki, trzeba postarać się, aby usytuować go blisko osi kół tak, aby nie obciążać osi tylnej samochodu. Nie zwracając uwagi na usytuowanie ciężkiego ładunku, można uszkodzić auto transportujące. Skuter wodny nie dysponuje kołami, dlatego w trakcie załadunku należy posiadać maszynę, która położy skuter na auto, np. mały dźwig. Można również posiadać platformę wjazdową, która uprości załadunek.

Gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie przetransportować skuter wodny, dobrą praktyką jest skorzystać z usług firm transportowych. Żeby szybko oraz za nieduże pieniądze znaleźć przewoźnika, można użyć giełdy przewozowej Clicktrans, na której znajduje się setki przewoźników. Wystarczy wystawić ofertę transportu, napisać markę i model skutera lub jego wielkość i wagę, a w krótkim czasie kilkaset firm transportowych zostanie powiadomionych o waszej potrzebie. Dużo firm transportowych przeanalizuje ofertę oraz wyceni transport.

Koszt przewozu skutera wodnego zależy zwykle od trasy oraz czy znajduje się na naczepce. Przykładowo, przewóz skutera wodnego Yamaha xlt1200 na odcinku Dąbki – Słupsk - kosztował 99zł, za to transport skutera na naczepie na odcinku Portsmouth (UK) - Legnica (ponad 1300 km plus przeprawa statkiem promowym) - kosztował 1150 PLN.