(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 bicicletas (Nr 5112926)

4 bicicletas

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 1489.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Guernica

5 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Siena

6 mar 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać i ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach albo osłonić fragmentami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów ochraniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.