4 bicycles (Nr 6051388)

4 bicycles

Waga w kg (łączna):

85

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

11 cze 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Queen Charlotte

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła bądź zakupić odpowiedni karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru dobrze będzie umieścić w oddzielnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba osłonić gazetami bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.