4 cuadros (Nr 5633743)

4 cuadros

Długość [m]:

215

Szerokość [m]:

150

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 533.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

2 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

16 lis 2020


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu wypada poświęcić sporo zainteresowania, dlatego że są to z reguły przedmioty o znacznej wartości, czy to majątkowej, czy uczuciowej.

            Aby zlecić tego rodzaju transport w giełdzie transportowej Clicktrans, zaznacz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy pewność, iż przesyłka zostanie zauważona przez firmę transportową. Gdy potrzebujesz, aby firma transportowa spakowała płótno czy figurę, napisz taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Gdy chcesz sam zapakować dzieło sztuki do przewozu, nie zapomnij o kilku najważniejszych sugestiach. Folia bąbelkowa będzie doskonała do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zadrapaniami. Gdy pakujesz nią pejzaż, folia stretch nie powinna przylegać do farby, wypadałoby przedtem zawinąć dzieło w inną, nieklejącą dzianinę, np. w prześcieradło. Kiedy chcesz przetransportować rzecz w pudle czy skrzyni, bezwzględnie wypełnij puste przestrzenie między rzeźbą a przegrodami skrzyni. Warto do tego wziąć specjalne bloki styropianowe czy też sztuczne napełniacze, często sprawdzą się również, pomięte kawałki papieru, przykładowo magazynów. Istotne jest, żeby opakowanie było tylko niedużo większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć przesuwania się wewnątrz pakunku.

            Cena przewozu obrazu często zdarza się, że jest zdumiewająco niska. Przeprowadzony w serwisie Clicktrans przewóz sporego obrazu na odcinku Kraków – Warszawa odbył się za równe 100 złotych.