(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 e bikes (Nr 5684102)

4 e bikes

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 216.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Strzałów

14 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lubeka

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie , należy zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto umieścić w odrębnych, mniejszych pudełkach albo osłonić fragmentami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu warto osłonić makulaturą lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.