(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 Fahrräder (Nr 5702618)

4 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 757.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Argowia, Oberentfelden

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Decazeville

8 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła lub kupić pasujący karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu dobrze będzie osadzić w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić gazetami czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw chroniących jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.