(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4 fotele samochodowe przód i tył waga całości ok 80 kg, po renowacji (Nr 5704630)

Długość [m]:

50

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

130

Waga w kg (łączna):

80

Dystans: 312.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Marciszów

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których przewóz zobowiązuje do specjalnej uwagi uważa się przesyłki, które szybko ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i nietrwałe. Zaliczamy do nich na przykład instrumenty muzyczne, elementy szklane, antyki, wyroby gliniane oraz rzeczy zrobione z łamliwych tworzyw. Wśród najczęściej przetransportowywanych przedmiotów możemy wyróżnić gitary, akwaria, szyby samochodowe, rzeźby, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego ochronienia przesyłki jest kluczowa. Dobrą praktyką jest wziąć materiały chroniące jak przykładowo: folia bąbelkowa, folia stretch oraz tektura. Folii bąbelkowej i papiery dobrze jest skorzystać do ochronienia mniejszych rzeczy – można je uzyskać w sklepie budowlanym oraz w portalach w sieci. Natomiast folia stretch używana jest do opakowania całej rzeczy. Do zabezpieczenia przesyłki można użyć również pledy, styropian, czasopisma, ręczniki oraz taśmy.

 

Koszt przewozu przesyłki o wielkiej ostrożności

 

koszt transportu przesyłki, która domaga się specjalnej ostrożności zależy od ciężaru oraz wymiarów, jak również od odległości między punktem załadunku oraz punktem wyładunku. Na ostateczną cenę może wpłynąć również konieczność zapewnienia surowców osłaniających przez firmę przewozową. Przykładowo, za przewóz lustra na odcinku Gliwice – Warta wydano prawie 250 PLN. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek na trasie Holandia – Łódź kosztowało 200 zł. Za przewóz rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy wydano kwotę 300 złotych.