(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-25 10:43

4 gatas (Nr 2748940)

4 gatas

Waga w kg (łączna):

12.00

Dystans: 260.00 km

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Huétor de Santillán, 18183, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sevilla, Hiszpania

Termin elastyczny