(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 konie (Nr 4639486)

4 konie

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 1515.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Graz

Od 15 lip 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Ukraina, Kijów, Kijów

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.