(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-22 08:05

4 paczki blachy dachowej (Nr 2403416)

4 paczki blachy dachowej

Długość [m]:

8.60

Szerokość [m]:

1.20

Wysokość [m]:

1.20

Waga w kg (łączna):

3500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Blachy na podkładach, zabezpieczone styropianem i folią.

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 98.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej powierzchni, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga jest większy niż 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka i furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – waga i gabaryty. Trzeba także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać opakowanie. Kluczowa bywa także informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją jest również czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zwykle palety, paczki, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Bronno, 82-500, Polska

22 lut 2018

Adres i termin dostawy

Krotoszyn, Polska

22 lut 2018