4 piece (Nr 6023486)

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

12000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 12.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Surowe

19 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Burdajny

22 maj 2020


Transport innych ładunków

Przewóz innych ładunków

Koszt transportu różnych towarów jest uzależniony od wielkości ładunku, daty przewozu oraz dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Grupowanie ładunków

Przewóz towarów rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz wywrotka.

Palety - stanowią bazę, na której ustawia się nieduże rzeczy lub opakowania. Najbardziej znanym gatunkiem palety są palety euro. Na tych platformach najczęściej transportuje się meble, paczki, artykuły budowlane (na przykład farby, panele itd.), drzwi czy materiały chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport ładunku, który musi być przewożony samochodem ciężarowym oraz zajmuje jedynie część przestrzeni do załadunku. Przy takim typie przewozu stosuje się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Przy takim typie transportu stosuje się różnego rodzaju ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Transport niektórych towarów wymaga użycia pojemnika metalowego – przede wszystkim w przypadku transportu ładunków płynnych oraz ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować drobnicę w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – pomaga w transporcie ładunków w postaci płynu i sypkich – łatwo rozpoznać ją dzięki specyficznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

Pozostałe towary – ładunki, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu gąsienic od koparki.