(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4 pokoje. (Nr 4498585)

4 pokoje.

Waga w kg (łączna):

1500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

4

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Dystans: 1531.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Aust-Agder, Blakstad

26 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Jastrzębie-Zdrój

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym oraz długotrwałym procesem, mimo to, gdy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych problemów.

            Na początek warto zrobić eliminację posiadanych sprzętów. Kiedy czegoś od kilku lat nie stosujemy lub kiedy jest popsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się solidne kartony, które można zakupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo porozdzielać talerze na kilka pudeł, żeby prościej było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu uprości przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym mieszkaniu. Duże meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy materiały chroniące, takie jak folię bąbelkową, spróbujmy poosłaniać bardziej delikatne rzeczy, a jeśli nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, prześcieradła i zakleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy małe meble zawińmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, lub utrudnienia w podjeździe pod budynek. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują specjalne wymogi odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najciekawsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz zabezpieczenie waszego dobytku.