4-pokojowe mieszkanie (Nr 6636568)

4-pokojowe mieszkanie

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

4

Dystans: 1096.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Buchenbach

30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Mikołów

31 lip 2021


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz pracochłonnym procesem, mimo to, kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych trudności.

            Na początek należy dokonać selekcję posiadanych sprzętów. Jak czegoś od wielu lat nie stosujemy lub gdy jest popsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych sprzętów przydadzą się mocne pudła, które należy zakupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który z reguły wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić naczynia na kilka kartonów, aby z łatwością było je przenieść. Opisanie każdego pakunku uprości przy rozpakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble należy rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy materiały zabezpieczające, np. jak folię strech, możemy opakować bardziej wrażliwe meble, a jeśli nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, prześcieradła i obkleić standardową taśmę klejącą. Tymczasem drobne meble owińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w paczce.

            Zlecając transport warto powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, lub problemy w podjeździe pod lokal. Dodatkowo warto poinformować, jeżeli pojawiają się specjalne wymagania dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której mnóstwo profesjonalnych firm transportowych oferuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i osłanianie waszego dobytku.