(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 rowery (Nr 4654260)

4 rowery

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 673.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Ustka

Od 16 sie 2019 do 17 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

19 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo nabyć właściwy karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby albo przerzutki warto osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.