(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4 skrzynie około 1200 kg (Nr 5972044)

4 skrzynie około 1200 kg

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

1200

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Skrzynie drewniane

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 571.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Świecie

Od 2 kwi 2020 do 4 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przeworsk

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje użycia dużej płaszczyzny, wtedy wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których waga przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające wymogi ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i wielkość. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać opakowanie. Kluczowa bywa również informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy również załadunek i rozładunek. Kluczowy jest także termin wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zazwyczaj palety, paczki, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.