(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 Stück (Nr 5691531)

4 Stück

Marka i model:

2 x Honda CRF 1000 l, 1x Yamaha Tracer, 1 x Yamaha X4Z

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 905.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Plauen

8 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.