(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Meble Dodano: 2018-05-24 10:31

4 sztuki opon 17" bez felg (Nr 2744168)

Długość [m]:

50

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

20

Waga w kg (łączna):

5.00

Liczba sztuk:

4

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 988.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Cuxhaven, 27472, Niemcy

24 maj 2018

Adres i termin dostawy

Mszczonów, 96-320, Polska

Termin elastyczny