4 x Motorbike (Honda 650, Suzuki 650, BMW 700, BMW 1200) (Nr 5303862)

4 x Motorbike (Honda 650, Suzuki 650, BMW 700, BMW 1200)

Marka i model:

4 x Motorbike (Honda 650, Suzuki 650, BMW 700, BMW 1200)

Waga w kg (łączna):

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 11357.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

22 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bielefeld

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.