40 Fuss High Cube (Nr 6131344)

40 Fuss High Cube

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.35

Wysokość [m]:

2.69

Waga w kg (łączna):

12000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2586.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Markt Indersdorf

27 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Aljezur

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki wykorzystywane w transporcie niewielkich paczek (drobnicy), które zwykle podzielone są na drobne paczki lub zwykle są popakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również przewożona na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma należyty ekwipunek, który umożliwia przyczepianie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery na ogół transportuje się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

Popularnym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, nierzadko określany kontenerem 1C. Jest to kontener o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 europalet. Pojemniki te na ogół używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 1C i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się do transportu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” stosowany bywa w transporcie towarów ponadgabarytowych i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Dalszymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane boki i dach. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest uzależniona od gabarytów i rodzaju transportowanego ładunku, trasy oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi spełnić w trakcie transportu.