(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 bicicletas de MTB (Nr 5114294)

5 bicicletas de MTB

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 2606.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Od 13 sty 2020 do 20 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, La Santa

Od 23 sty 2020 do 24 sty 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła bądź kupić odpowiedni karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się zdemontować oraz usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru przydałoby się ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy osłonić papierem lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw ochraniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.