(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 bicyles (Nr 4645102)

5 bicyles

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 539.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też kupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie ułożyć w odrębnych, małych kartonach bądź osłonić wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.