(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 palet (Nr 5341146)

5 palet

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1198.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bad Waldsee

Od 4 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Władysławowo

Od 4 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia mały towar, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje użycia dużej przestrzeni, wtedy użycie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz pozostałe samochody spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka oraz furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, powinno się opisać ładunek. Istotna bywa także informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być również termin realizacji usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.