5 Velos und 2 Veloanhänger insgesamt x 5 (Nr 7591763)

5 Velos und 2 Veloanhänger insgesamt x 5
Waga
Sztuk
5 Velos und 2 Veloanhänger insgesamt
40 kg
5
Łączna waga:
200 kg
Dystans
2691 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Stammheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Norrbotten, Luleå

Od 2 cze 2021 do 20 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu lub nabyć odpowiedni karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie opłaca się zdemontować oraz usunąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru warto ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.