(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

5 wozkow 140x60cm (wys. 120cm) (Nr 7226040)

Długość [m]:

1.4

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

1.3

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 983.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kleve

Od 13 sty 2021 do 16 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Od 13 sty 2021 do 20 sty 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia niewielki towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zagospodarowania dużej płaszczyzny, wówczas użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest pasujące. 


Do ciężarówek używanych w transporcie LTL kwalifikuje się auta, których waga przekracza 3,5 tony i inne pojazdy spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – waga i rozmiar. Wypada również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać paczkę. Kluczowa jest również informacja na temat usługi – czy obejmuje tylko transport, czy również załadunek i wyładunek. Istotny może być także czas wykonania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.