(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

5 x BMW 1200 Gs Adventure (Nr 5809606)

5 x BMW 1200 Gs Adventure

Marka i model:

BMW 1200 Gs Adventure

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 2205.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Schorndorf

Od 1 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας Και Ιονίου, Ναύπακτος

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.