56 profil (Nr 7615016)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
56 profil
310 x 120 x 120 cm
3000 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
3000 kg
Dystans
855 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Ticino, Stabio

Od 1 cze 2021 do 4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Saint-Rémy-Lès-Chevreuse

Od 3 cze 2021 do 11 cze 2021


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przetransportowania mały ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia dużej przestrzeni, wtedy użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których ciężar przekracza 3,5 tony i inne samochody spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, warto opisać paczkę. Ważna bywa również informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy również załadunek i wyładunek. Kluczowy może być również czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zwykle palety, narzędzia, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.