(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

59111 Hordain Francja -----> Poznań (Nr 1714358)

59111 Hordain Francja -----> Poznań

Marka i model:

Chevrolet Cruze Sedan 2010

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1101.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Hordain

Od 4 kwi 2017 do 7 kwi 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 8 kwi 2017 do 12 kwi 2017


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.