6 (Nr 5655499)

6

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 1182.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Sevenoaks

30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Bormio

5 cze 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania lub zakupić pasujący karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów chroniących paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.