6 fahrräder (Nr 6781520)

6 fahrräder

Waga w kg (łączna):

100

Dystans: 1007.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Halle

23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Turyn

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła bądź zakupić taki karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się odkręcić i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach lub osłonić wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie surowców zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.