(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 Motorräder (4x BMW 1200GS, 1x Yamaha XJR 1300, 1x Ducati) (Nr 5370658)

6 Motorräder (4x BMW 1200GS, 1x Yamaha XJR 1300, 1x Ducati)

Marka i model:

6 Motorräder (4x BMW 1200GS, 1x Yamaha XJR 1300, 1x Ducati)

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1209.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Burgenland, Eisenstadt

Od 16 maj 2020 do 23 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sardynia, Terranoa/olbia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.